Neil Patel jest jednym z najbardziej płodnych twórców treści na Świecie. Co tydzień przygotowuje kilka obszernych artykułów na swoje blogi oraz przygotowuje wpisy gościnne. Szczególnie zwrócił moja uwagę tekst poświęcony najnowszym trendom w przedsiębiorczości i postanowiłem się nimi z Wami podzielić.

1. Przedsiębiorczość? Każdy to robi

Wygląda na to jakby każdy był przedsiębiorcą lub zamierzał nim się stać. Bariera wejścia nie jest wysoka w przypadku większości branż, także chętni mogą sprawdzić jak prowadzenie biznesu wygląda w rzeczywistości. Polecam zrobić to nawet wtedy (a może szczególnie wtedy), gdy masz pracę etatową i chcesz spróbować czegoś nowego.

2. Przedsiębiorcy wewnątrz większych firm

Brzmi trochę dziwnie? Musiałem bardzo analizować co Neil miał na myśli, ale rzeczywiście taka sytuacja istnieje i się coraz bardziej upowszechnia.

Zjawisko dotyczy osób, które pracują w większej firmie, ale muszą zachowywać się jak przedsiębiorcy np. pod kątem podejmowania ryzyka, rozpoczynania nowych ruchów czy podejmowaniu kreatywnych działań. Świat biznesu potrzebuje growth hakerów.

3. Indywidualni przedsiębiorcy

Indywidualni, czyli tacy, którzy nie zatrudniają pracowników, ale zdarza im się korzystać z usług freelancerów. Taka firma jest maksymalnie minimalistyczna, elastyczna i daje dużo wolności właścicielowi. Przy jednoczesnym duże potencjale zarobkowym. Czasem ludzie posiadający większe biznesy przechodzą na indywidualną przedsiębiorczość, aby nie musieć się przejmować odpowiedzialnością za pracowników.

4. Przedsiębiorcy są marketingowcami

Coraz więcej marketingowców staje się przedsiębiorcami. Ludzie rozumiejący pewne mechanizmy marketingowe widzą swój potencjał w biznesie i zaczynają kierować swoją ofertę dla klientów. Sama branża ma mniejsze znaczenie, grunt to właściwie komunikować przekaz w dzisiejszym Świecie.

5. Zatrudnianie freelancerów

Zatrudnianie najlepszych ludzi do firmy zawsze było wyzwaniem. Gdzie znajdziesz najlepszego kodera czy copywritera?

Świetną alternatywą są portale pośredniczące między zleceniodawcami, a wykonawcami, bo oferują Ci najlepszych ludzi na wyciągnięcie ręki.

6. Przedsiębiorcy są skupieni na zyskach

Kończą się zewnętrzne źródła finansowania i przesiębiorcy jak najwcześniej muszą zdobyć rozponawalności oraz zacząć zarabiać. Zdrowa sytuacja, która w której biznes ma o wiele większą szansę na powodzenie.

7. Niektórzy zakładają wielkie firmy

Mimo ogólnej tendencji do minimalizmu to zdarzają się wizjonerzy, tacy jak Elon Musk, który podbija kosmos i robi rewolucję w przemyśle motoryzacyjnym.

Podsumowanie

Zgadzam się z tezami Neila z których wyłania się obraz ciągłej ewolucji przedsiębiorczości. Jednak wiele z tych zmian jest pozytywnych i wymagających od nas, abyśmy stawali się lepszymi ludźmi:)

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]