Pomysłodawca, redaktor i organizator Biblii e-biznesu. Zarówno pierwszego, jak i drugiego wydania, którego premiera zbliża się wielkimi krokami. Zarówno ta polska, jak i ogólnoświatowa podczas konferencji #EventBPG w Bangkoku. Na której nasz dzisiejszy bohater nie tylko wystąpi, ale w której organizację się mocno zaangażował.

Mowa oczywiście o Macieju Dutko – przedsiębiorcy, podróżniku i autorze wielu książek. Uznanym przez WhitePress za jednego ze 100 najbardziej inspirujących osób ecommerce Wśród wielu przymiotów jest na pewno także najbardziej doświadczonym audytorem stron www i ofert sprzedażowych na Allegro.

Z serwisem Allegro współpracuje od prawie 10 lat, co zaowocowało m.in. tym, że jest certyfikowanym wykładowcą tej platformy aukcyjnej. Wykładał na kilkunastu uczelniach w całej Polsce. Nosi tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie bibliologii, specjalność edytorstwo. Tytuł rozprawy doktorskiej w 2008 roku dotyczył funkcjonalności typograficznej stron WWW. Swoją karierę rozpoczynał w 2002 roku jako redaktor elektronicznych serwisów informacyjnych w TVP Wrocław.

Przyglądając się działalności Macieja ciężko nie zauważyć, że jest bardzo aktywnym człowiekiem. Szczególnie gdy pozna się go bliżej np. czytając jedną z jego książek, można zauważyć, że inicjatywę ma we krwi. Potrafi zająć się jakimś projektem i zrealizować go do końca.

Twórca i właściciel Grupy Dutkon.pl Ltd, w której skład wchodzą m.in. marki:
AkademiaInternetu.pl – blog ekspercki dla e-biznesu
Audite.pl – audyty ofert sprzedażowych i stron WWW, konsultacje e-biznesowe
EfektTygrysa.pl – książka i szkolenia z personal brandingu (budowanie osobistej marki)
TargujSie.pl – projekt popularyzujący dobre nawyki negocjacyjne
Korekto.pl – usługi redakcji i korekty tekstów
RepublikaWiedzy.pl – sklep internetowy z publikacjami nt. e-biznesu i internetu
E-biznes2.pl – projekt szkoleniowy “E-biznes do Kwadratu”

Ponadto jest autorem ponad 120 artykułów i kilkunastu książek na temat biznesu, internetu i rozwoju osobistego, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Tak jak już wspomniałem we wstępie jest pomysłodawcą i współautorem bestsellerowejBiblii e-biznesu – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce.

Potrafi postawić na swoim w obronie swoich nowatorskich idei. Jako jeden z pierwszych skorzystał z możliwości przeniesienia firmy do Wielkiej Brytanii. Opisał to w poradniku „Wolny od ZUS”. Szum medialny wokół tego wydarzenia spowodował nawet reakcję Ministerstwa Gospodarki.

Na konferencji #EventBPG Maciej opowie o tym jak zarabiać na rynku e-usług w Internecie. Temu tematowi poświęcony jest także jeden z jego rozdziałów w Biblii e-biznesu 2. Ponadto trzeciego dnia poprowadzi edycję specjalną jego flagowego szkolenia dla e-sprzedawców „E-biznes do Kwadratu

Niemniej w kuluarach i na afterparty na wyspie Koh Chang po konferencji będzie można porozmawiać o wnioskach z jego wielu innych doświadczeń 🙂

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]