Każdego dnia w Polsce otwiera się kilka firm … i kilka się zamyka, co świadczy o tym, że nie wszystkie pomysły na biznes są dobre. Najczęściej zamykają się firmy działające do dwóch lat, co oznacza, że zawiódł pomysł na biznes. Z tego tekstu dowiesz się, jakie czynniki mogą wpływać na konieczność szybkiego zlikwidowania działalności gospodarczej.

Brak odpowiednich umiejętności

Widać to na przykładzie firm, które tworzą sklepy internetowe i portale bez porozumienia z bardziej doświadczoną osobą. Takie firmy mają często problem z osiąganiem dobrych wyników w Google, bo właściciel nie zna się na pozycjonowaniu i nie chce na to wydawać pieniędzy. Zespół, który tworzy restaurację, musi znać się na gotowaniu, a zespół odpowiadający za stronę – na jej promocji. Wniosek – staraj się wymyślać pomysły, które są bliskie Twoim zainteresowaniom.

Brak doświadczenia w branży

Jeśli do tej pory prowadziłeś restaurację, a chcesz założyć kawiarnię, będziesz musiał poświęcić kilka miesięcy na nauczenie się nowej branży i poznania potrzeb klientów. W tym czasie popełnisz wiele błędów, za które odpowiesz finansowo. Naszym zdaniem, powinieneś najpierw poznać jakąś branżę, na przykład jako pracownik, albo prowadząc biznes na pół etatu. Wtedy realizacja pomysłu na biznes jest znacznie prostsza.

Pomysł na biznes jest oderwany od rzeczywistości

Widać to, gdy przyjrzymy się firmom powstających w Polsce ze środków unijnych. Dzięki nim pojawiają się nowe zakłady fotograficzne i strony z ogłoszeniami, z których nikt nie korzysta.

Nie zakładaj firmy, jeśli nie będziesz znał przynajmniej podstaw tego, jak należy ją prowadzić i bez sprawdzenia, czy jest popyt na dany produkt lub usługę. W przeciwnym razie, skończysz z długami.

Ociąganie się z działaniem

Jeszcze gorsze od zbyt szybkiego rozpoczęcia biznesu jest czekanie ze zrealizowaniem pomysłu w nieskończoność. Działając w ten sposób nigdy nie nabierzesz doświadczenia.

Podsumowanie

Jest kilka elementów, które mogą spowodować, że Twój pomysł na biznes się nie sprawdzi. Czasem warto po prostu nie zwracać na nie uwagę i po prostu założyć firmę.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]