Złota zasada dla biznesu brzmi: Zwiększaj wartość udziałów. Złota zasada inwestycji: Kupuj tanio sprzedawaj drogo.
Większość przedsiębiorców zna te zasady. Prawie każdy określi, że są banalne. Nazywa się je zasadami, ponieważ są podstawami określonych sposób zarabiania pieniędzy.

Istnieje jeszcze jedna zasada, którą wielu przedsiębiorców określa jako banalną, a jednak dużo startupów upadło, ponieważ jej nie stosowało na początku. Brzmi ona: Osiągnij to co chcesz osiągnąć z minimalnym kapitałem.

Prawda, że oczywiste?

Mimo wszystko młodzi przedsiębiorcy chcą od początku stworzyć zbyt idealne i profesjonale produkty, gdy powinini mieć tylko dwa cele.

1. Pokazać na rynku minimalną wersję produktu, która pozwala doświadczyć jego najważniejszą funkcję

2. Stworzyć jak największą bazę klientów

Dzięki temu możesz sprawdzić realną wartość rynkową swojego produktu bez nadmiernego ryzyka. Nawet jeśli kochasz swoje rozwiązanie to Świat może go nie zrozumieć i tylko test na żywym organizmie da Ci realną odpowiedź.

Najważniejsze sfery w których muszą być zainwestowane pieniądze startupu to:

1. Personel

Ktoś musi stworzyć te minimalną wersję produktu i musi ona działać. Pamiętaj aby skupić się na kluczowych funkcjonalność i wszystko co możesz to zrób sam. Oczywiście jeśli możesz to zrobić na zadowalającym poziomie. Szukaj też możliwości wymiany usług w barterze.

2. Marketing i reklama

Koszt pozyskania jednego klienta jest kluczową wartość dla potencjalnych inwestorów. Staraj się wykorzystywać jak najbardziej efektywnościowe formy zdobywania klientów, a branding robić tylko metodami bezpłatnymi (np. udzielając wywiadów gazetom i portalom)

Nie trać pieniędzy

Inwestowanie od początku w biuro, meble i różne zabawki naprawdę mija się z celem. Na początku musisz wprawić swój pomysł w ruch, a na korzystanie z dobrodziejstw bycia startupowcem przyjdzie czas później. Oczywiście są pewne niezbędne koszty, które musisz ponieść aby biznes był legalny. Sprawdź wszystkie możliwe opcje i korzystaj ze znajomości w branży, aby maksymalnie to zoptymalizować. Jeśli chcesz działać na rynku globalnym to dobrym rozwiązaniem może być spółka ltd (więcej o tym tutaj).

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]