Biznes online zmienił całkowicie sposób w jaki kupujemy. Na pewno doświadczyłeś wielu zalet bycia klientem, dzięki rewolucji ecommerce. Jeśli jednak chcesz zająć się e-biznesem także z drugiej strony, jako jego właściciel, pewnie zadajesz sobie pytanie: „jakie są korzyści biznesu online?” Poniżej znajdziesz 5 kluczowych korzyści prowadzenia e-biznesu.

  1. Pozbywasz się problemów z lokalizacją i godzinami otwarcia

Wszędzie tam gdzie dociera Internet tam możesz mieć klientów. Jeśli posiadasz sklep fizyczny to niestety robisz biznes tylko wtedy gdy jest otwarty i ograniczasz się do lokalnych klientów. Natomiast e-biznes jest dostępny prawie z każdego miejsca na Ziemi i staje się coraz jeszcze bardziej dostępy przez kolejną rewolucję jaką jest m-commerce, czyli sprzedaż przez telefony komórkowe.

  1. Ograniczasz wydatki pieniędzy i czasu

Rozpoczęcie fizycznego biznesu wiąże się z wieloma wydatkami. Musisz wydać pieniądze na remont, wyposażenie oraz bieżącą obsługę lokalu. Zakładając e-biznes możesz znacząco obniżyć te wszystkie koszty. Łatwiej jest też zapewnić obsługę klienta wykorzystując mniej zasobów ludzkich.

Oprócz tego marketing online można w łatwiejszy i tańszy sposób przetestować aż znajdziesz bardzo dobre rozwiązanie do promowania Twoich usług.

  1. Szybsza obsługa klienta

Duży wpływ na decyzje zakupowe klientów ma ich satysfakcja z tego jak szybko otrzymają odpowiedź. Dzięki e-biznesowi możesz reagować bardzo szybko, dzięki elastycznym formom kontaktu z klientami takimi jak np. LiveChat (jeden z ciekawszych polskich startupów, który podbija Amerykę), poczta email czy komunikacja na social media. Dodatkową zaletą e-biznesu jest dostarczanie produktu bezpośrednio do klienta.

  1. Wiesz co poprawiać

W przypadku fizycznego biznesu czasem bardzo ciężko zidentyfikować czynnik niweczący Twoje trudy. Natomiast gdy prowadzisz e-biznes jest to bardzo ułatwione np. dzięki bezpłatnemu Google Analytics. Właściwie wykorzystując statystyki będziesz w stanie sprawdzić czy klienci do Ciebie wracają lub na jakim etapie rezygnują z zakupów. Będzie to bezcenna wiedza dla Twojego biznesu.

  1. Twój e-biznes musi być na czasie

Prowadząc stacjonarną działalność można wpaść w stagnacje. Natomiast gdy jesteś właścicielem e-biznesu to nie masz wyboru – musisz cały czas być na czasie i to wyjdzie Ci na dobre. Będziesz poszukiwał nowych dróg, aby wyróżnić się na wielkim rynku. Na szczęście Twój sukces zależy w zdecydowanej większości od Ciebie i jeśli przyjmiesz odpowiednią postawę to pojawią się efekty.

Podsumowanie

Świat zmienił się przez e-biznes. Na pewno jest pozytywna zmiana dla klientów, którzy mają zdecydowanie większy wybór. Wierzę również, że jest to dobra ewolucja dla właścicieli biznesów, którzy mogą zdecydowanie bardziej dostosować je do swojego stylu życia.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]