W 2013 roku miała miejsce premiera „Biblii e-Biznesu. Książki, która miała spełnić marzenie jej twórcy, Macieja Dutko o zebraniu całej wiedzy o e-biznesie w jednym miejscu. Jej celem było zapewnienie jak najlepszych efektów dla osób zarabiających na sprzedaży przez Internet.

Było to odważne przedsięwzięcie. W końcu wydaje się, że Internet pełen jest treści tego typu. Kto chciałby kupić taką książkę? To była jedna z wątpliwości z powodu której wielu zaproszony ekspertów odmówiła dołożenia swojej cegiełki do pierwszej „Biblii e-biznesu”.
Ostatecznie grono autorów liczyło 25 osób. Na początku wstępna lista twórców książki obejmowała 55 osób, niektórzy odmawiali na samym początku,  inni odpadali w trakcie.

Mimo niesprzyjających okoliczności „Biblia e-biznesu” powstała. Oczywiście obawy pojawiające się na etapie pisania i przygotowań nie były bez przyczyny. Wiele faktów wskazywało na to, że do projektu należy podejść ostrożnie. W końcu książka rzeczywiście miała być gruba i z oczywistych powodów dość droga.

Rynek przyjął Biblię jednak bardzo entuzjastycznie. Już na etapie przedsprzedaży książka, która jeszcze fizycznie nie istniała, od razu trafiła na listę bestsellerów. Początkowo na 15 miejsce. Na pozycję lidera najchętniej kupowanych książek trafiła po 5 dniach od premiery!

Skutkiem tego była konieczność dodruku książki. Sprzedaż pierwszego nakładu była przewidziana na dwa lata, a skończyła się już w ciągu pierwszych 12 dni! Kolejny nakład został wyczerpany w 6 tygodni. Przez pierwsze dwa lata rozeszło się 5500 sztuk książki (w formie papierowej i ebooka), a w maju 2014 Gazeta Prawna przyznała „Biblii e-biznesu” pierwszą nagrodę Economicus, nadając jej status najlepszego poradnika ekonomicznego.

Właśnie rozpoczyna się przedsprzedaż „Biblii e-Biznesu 2”. Czy powtórzy sukces pierwszej części?
Wiele wskazuje na to, że tak. Prowadzenie biznesu w sieci wymaga stałej aktualizacji wiedzy. Nie ma wiele dziedzin życia, które zmieniają się tak szybko. Dzięki drugiej części „Biblii e-Biznesu” można za tym nadążyć. Została stworzona w tym roku i jest dostosowana do najnowszych realiów.

Ponadto robi wrażenie w jaki sposób Maciej Dutko rozwinął książkę. Pierwsza część to 25 autorów i 80 rozdziałów. Natomiast druga ma już dwukrotnie więcej rodziców, bo aż 60 i o 50% więcej rozdziałów – 120. Będzie można przeczytać teksty takich autorów jak Jason Hunt czy Rafał Brzózka, co samo w sobie świadczy o drodze jaką przebyła „Biblia e-biznesu”. Jakość dostarczaną przez autorów gwarantuje też suma lat ich doświadczeń w e-biznesie, która wynosi ponad 1000 lat 🙂

Pełną listę autorów oraz więcej o książce znajdziesz tutaj na blogu Macieja Dutko.

Natomiast zakupu możesz dokonać tutaj.  Kupując ją w przedsprzedaży masz szansę załapać się bonusy np.  ebooka lub audiobooka o wartości 29 zł. Warto dokonać zakupu już teraz.

Globalna premiera drugiej części „Biblii e-Biznesu” odbędzie się w Bangkoku przy okazji konferencji Biznes Ponad Granicami #EventBPG. Bądź tam razem z nami i spotkaj się z autorami książki. Więcej informacji tutaj.

GOTOWE BEZPŁATNE CHECKLISTY

5 praktycznych e-booków w bonusie

PONAD 100 STRON ROZWIĄZAŃ

JAK W 12 KROKACH URUCHOMIĆ NOWY BIZNES LUB ZAUTOMATYZOWAĆ ISTNIEJĄCY - ZYSKASZ WOLNOŚĆ, NIEZALEŻNOŚĆ I WOLNY CZAS [PRAKTYCZNE PRZYKŁADY]